TÜRKÇE

G20 BAKANLAR ve MERKEZ BANKASI BAŞKANLARI TOPLANTISI BASIN DUYURUSU

G20 BAKANLAR ve MERKEZ BANKASI BAŞKANLARI TOPLANTISI BASIN DUYURUSU

4-5 EYLÜL 2015
ANKARA

  1. GENEL BİLGİ

G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı 4-5 Eylül 2015 tarihlerinde Ankara’da bulunan Sheraton Oteli’nde düzenlenecektir. 

  1. AKREDİTASYON

Toplantıyı takip etmek isteyen basın mensuplarının 1 Eylül 2015 saat 17.00’ye kadarhttp://g20.org.tr/g20press/?event=25” sayfasında yer alan başvuru formunu doldurup aşağıda belirtilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

 Bu kapsamda:

  1. a) Yerli Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir. (Basın kartı olmayan medya mensupları kurumlarından alacakları görevlendirme belgesi ve nüfus cüzdanıyla başvuru yapmalıdır.)
  2. b) Türkiye’de Yerleşik Uluslararası Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
  3. c) Yurt Dışından Gelecek Uluslararası Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile kurumlarından alacakları görevlendirme belgelerinin yanında bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
  1. EV SAHİBİ YAYINCI KURULUŞLAR

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı’nın ev sahibi yayıncı kuruluşu olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

  • Toplantının basına açık bölümlerinin CANLIsinyalininüretimi,
  • TÜRKSAT üzerinden CANLIsinyaldağıtımı,
  • Logosuz ve kodsuz sinyal sağlanması,
  • Basın Merkezi’ndeki TV gazetecilerine, basına açık bölümler ve aile fotoğrafı kayıtlarına ait FTP dosyalarına erişim imkânı sunulması.

Anadolu Ajansı (AA), G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı’nın fotoğraf ajansı olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

Akreditasyon formlarında bulunan tüm alanların doldurulması ve belgelerin düzgün şekilde yüklenmesi zorunludur. Aksi takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır. Akredite olmayan basın mensupları basının faydalandığı kolaylık ve basın organizasyonlarından yararlanamayacaklardır. 1 Eylül 2015 saat 17.00’ye kadar tamamlanmamış başvurular ve talepler işleme alınmayacaktır.

Akreditasyon kartları, 3 Eylül 2015 saat 9.00’dan itibaren Sheraton Oteli’nde  (Adres: Şehit Ömer Haluk Sipahioğlu Sokak (Eski Noktalı Sokak) Kavaklıdere, Ankara. Tel: 0 312 457 60 00) kurulacak basın masasından şahsen temin edilecektir.

G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı için kayıt yaptıran basın mensuplarının akreditasyonları, 6 Eylül 2015 tarihinde Rixos Grand Ankara Otel’de gerçekleştirilecek Women-20 Resmi Açılışı Etkinliği için de geçerli olacaktır. Sözkonusu etkinliğe ilişkin program ve ayrıntılı bilgi, kayıtlı basın mensuplarına bilahare ulaştırılacaktır.

Detaylı bilgi taleplerinizi press@g20.org.tr adresine iletebilirsiniz.