TÜRKÇE

G20 ÇALIŞMA BAKANLARI TOPLANTISI BASIN DUYURUSU

G20 ÇALIŞMA BAKANLARI TOPLANTISI BASIN DUYURUSU

3-4 EYLÜL 2015
ANKARA

  1. GENEL BİLGİ

G20 Çalışma Bakanları Toplantısı 3-4 Eylül 2015 tarihlerinde Ankara’da bulunan    JW Marriott Oteli’nde düzenlenecektir. 

  1. AKREDİTASYON

Toplantıyı takip etmek isteyen basın mensuplarının 31 Ağustos 2015 saat 17.00’ye kadarhttp://g20.org.tr/g20press/?event=26” sayfasında yer alan başvuru formunu doldurup aşağıda belirtilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu kapsamda:

  1. a) Yerli Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir. (Basın kartı olmayan medya mensupları kurumlarından alacakları görevlendirme belgesi ve nüfus cüzdanıyla başvuru yapmalıdır.)
  2. b) Türkiye’de Yerleşik Uluslararası Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
  3. c) Yurt Dışından Gelecek Uluslararası Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile kurumlarından alacakları görevlendirme belgelerinin yanında bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir. 
  1. EV SAHİBİ YAYINCI KURULUŞLAR

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), G20 Çalışma Bakanları Toplantısı’nın ev sahibi yayıncı kuruluşu olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

  • Toplantının basına açık bölümlerinin CANLIsinyalininüretimi,
  • TÜRKSAT üzerinden CANLIsinyaldağıtımı,
  • Logosuz ve kodsuz sinyal sağlanması,
  • Basın Merkezi’ndeki TV gazetecilerine, basına açık bölümler ve aile fotoğrafı kayıtlarına ait FTP dosyalarına erişim imkânı sunulması.

Anadolu Ajansı (AA), G20 Çalışma Bakanları Toplantısı’nın fotoğraf ajansı olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

Akreditasyon formlarında bulunan tüm alanların doldurulması ve belgelerin düzgün şekilde yüklenmesi zorunludur. Aksi takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır. Akredite olmayan basın mensupları basının faydalandığı kolaylık ve basın organizasyonlarından yararlanamayacaklardır. 31 Ağustos 2015 saat 17.00’ye kadar tamamlanmamış başvurular ve talepler işleme alınmayacaktır.

Akreditasyon kartları, 2 Eylül 2015 saat 9.00’dan itibaren JW Marriott Oteli’nde  (Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:1 Söğütözü, Ankara. Tel: 0 312 248 88 88) kurulacak basın masasından şahsen temin edilecektir.

G20 Çalışma Bakanları Toplantısı için kayıt yaptıran basın mensuplarının akreditasyonları, 6 Eylül 2015 tarihinde Rixos Grand Ankara Otel’de gerçekleştirilecek Women-20 Resmi Açılışı Etkinliği için de geçerli olacaktır. Sözkonusu etkinliğe ilişkin program ve ayrıntılı bilgi, kayıtlı basın mensuplarına bilahare ulaştırılacaktır.

Detaylı bilgi taleplerinizi press@g20.org.tr adresine iletebilirsiniz.