TÜRKÇE

G20 TİCARET BAKANLARI TOPLANTISI BASIN DUYURUSU

G20 TİCARET BAKANLARI TOPLANTISI BASIN DUYURUSU

G20 TİCARET BAKANLARI TOPLANTISI
5-6 EKİM 2015
İSTANBUL 

 1. GENEL BİLGİ

G20 Ticaret Bakanları Toplantısı 5-6 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul Conrad Oteli’nde düzenlenecektir.

 1. AKREDİTASYON

Toplantıyı takip etmek isteyen basın mensuplarının 16 Eylül 2015 saat 09.00 ile 30 Eylül 2015 saat 17.00 arasında http://g20.org.tr/g20press/?event=32 sayfasında yer alan “INFO FOR MEDIA” bölümündeki başvuru formunu doldurup aşağıda belirtilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu kapsamda:

 1. a) Yerli Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir. (Basın kartı olmayan medya mensupları kurumlarından alacakları görevlendirme belgesi ve nüfus cüzdanıyla başvuru yapabilirler.)
 2. b) Türkiye’de Yerleşik Uluslararası Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
 3. c) Yurt Dışından Gelecek Uluslararası Basın Mensuplarının, akreditasyon formunu doldurmaları ve basın kartları ile kurumlarından alacakları görevlendirme belgeleriyle bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir. 
 1. EV SAHİBİ YAYIN KURULUŞLARI

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), G20 Ticaret Bakanları Toplantısı’nın ev sahibi yayın kuruluşu olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

 • Toplantının basına açık bölümlerinin CANLIsinyalininüretimi,
 • TÜRKSAT üzerinden CANLIsinyaldağıtımı,
 • Logosuz ve kodsuz sinyal sağlanması,
 • Akredite olmuş medya mensuplarına basına açık bölümler ve aile fotoğrafı kayıtlarına ait FTP dosyalarına erişim imkânı sunulması.

Anadolu Ajansı (AA), G20 Ticaret Bakanları Toplantısı’nın fotoğraf ajansı olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

 • Toplantının basına açık bölümlerinin fotoğraflanması,
 • Fotoğraflara logosuz olarak G20 Turkey 2015 Flickr hesabı üzerinden (https://www.flickr.com/photos/g20_turkey) şifresiz erişim imkânı sağlanması.

Akreditasyon formlarında bulunan tüm alanların doldurulması ve belgelerin düzgün şekilde yüklenmesi zorunludur. Aksi takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır. 30 Eylül 2015 saat 17.00’ye kadar tamamlanmamış başvurular ve talepler işleme alınmayacaktır.

Akreditasyon kartları, 4 Ekim 2015 saat 09.00’dan itibaren Conrad Oteli’nde  (Saray Caddesi No:5 Beşiktaş, İstanbul) kurulacak basın enformasyon masasından şahsen temin edilecektir.

Detaylı bilgi taleplerinizi press@g20.org.tr adresine iletebilirsiniz.